Uśmiechnięta sprzedawczyni pieczywa. Handlowe i usługowe lokale na osiedlu — dlaczego są takie ważne

Nowe inwestycje mieszkaniowe, które każdego roku powstają w wielu miastach, to miejsca szyte na miarę przyszłych mieszkańców. Developerzy już na etapie projektu starają się zadbać o najmniejsze szczegóły każdego budynku i jego otoczenia. Dobrze wiedzą, że dziś nie wystarczy już samo M. Potencjalni nabywcy nieruchomości chcą, aby ich nowe mieszkanie zaspokajało wiele potrzeb. Dlatego nie dziwią już handlowe i usługowe lokale na osiedlu, których obecność niesie ze sobą wiele korzyści dla wszystkich mieszkańców.

Handlowe lokale na osiedlu

Osiedle, na którym są małe sklepy to bardzo duże ułatwienie dla mieszkańców. Szczególnie tych starszych, którzy poruszają się komunikacją miejską. Nie mają więc w zwyczaju cotygodniowych wypadów na duże zakupy do marketów, jak to bywa w przypadku młodych i zmotoryzowanych. Seniorzy większość zakupów robią w osiedlowych sklepikach i warzywniakach. Najlepiej, gdy te znajdują się tuż obok bloku, bo wtedy również w zimie zakupy nie stanowią problemu.

Do najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców punktów handlowych należą sklepy spożywcze i mięsne, warzywniaki, apteka, punkt z prasą oraz sklep wielobranżowy z chemią i artykułami codziennego użytku. Sporym atutem jest też niewielka piekarnia, w której każdego dnia można kupić świeże i dobrej jakości pieczywo. To jednak coś, co wciąż mało gdzie jest dostępne.

Punkty gastronomiczne

Pizzerie na osiedlach to dziś widok, który nikogo nie dziwi. Nie każdy jednak lubi pizzę, dlatego warto pomyśleć też o innego typu lokalach gastronomicznych. Kawiarnia, cukiernia, bistro, czy niewielka restauracja to coś, z usług czego chętnie skorzystałoby wiele osób. Warunkiem jest oczywiście smaczna i atrakcyjna cenowo oferta, o czym powinni pamiętać właściciele lokali.

Usługowe lokale na osiedlu

W zależności od liczby mieszkańców, punktów usługowych może być więcej lub mniej. Zdarza się, że większe społeczności mają dostęp do podstawowej opieki medycznej oraz dentystycznej. To duże ułatwienie, gdy tak blisko jest lekarz rodzinny, u którego leczą się całe rodziny. Odpada konieczność wyprawy do centrum, parkowanie z dala od centrum medycznego, czy dojazd środkami komunikacji miejskiej.

Fryzjerka w trakcie strzyżenia. Handlowe i usługowe lokale na osiedlu — dlaczego są takie ważne

Innym lokalem usługowym jest poczta, gdzie można nadać przesyłki i opłacić rachunki. Również z usług fryzjera chętnie skorzysta wielu mieszkańców osiedla.
Niektórzy developerzy na poziomie parteru w jednym z bloków rezerwują pomieszczenia na pralnie i suszarnie. Choć dziś praktycznie wszyscy mają pralki, to nierzadko pojawia się konieczność wyprania czegoś w pralni chemicznej. Do tego ogrzewane pomieszczenie, gdzie można wysuszyć ubrania, to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w okresie zimowym. Dobrze wentylowane chronią mieszkańców przed nadmiarem wilgoci w mieszkaniach.

Oferta usługowa dla młodych

Tym, co może pomóc spędzać czas ludziom młodym, jest siłownia i klub fitness. Zamiast przesiadywać pod sklepem czy na osiedlowych ławkach i pić alkohol, mogą zadbać o swoje ciało, kondycję i zdrowie.
Warto znaleźć miejsce na małą szkołę tańca czy sztuki walki. I choć wciąż działają domy kultury, to ich oferta powinna też być dostępna bez konieczności dojazdu do centrum. Dzieci i młodzież chętnie skorzystają ze szkoły językowej, z niedrogą i atrakcyjną ofertą.

Handlowe i usługowe lokale na osiedlu — jakie jeszcze korzyści ze sobą niosą

Osiedla, na których oprócz terenów rekreacyjnych i zielonych są też lokale handlowe i usługowe, sprzyjają integracji sąsiedzkiej. Dużo łatwiej poznać się nawzajem podczas codziennych zakupów, niż siedząc w domowym zaciszu.
Spotkanie w jarzyniaku czy w pralni to okazja do rozmów i nawiązywania nowych znajomości. Korzystają z tego też usługodawcy, którzy mają codzienny zbyt dzięki stałym klientom. Tym samym mogą zaoferować im nie tylko wyższej jakości usługi, ale też korzystniejsze ceny.

Mieszkania zlokalizowane na tak zorganizowanym pod względem usługowym i handlowym osiedlu, są z pewnością dużo atrakcyjniejsze zarówno dla pojedynczych kupców, jak i inwestorów szukających nieruchomości pod wynajem. Jeśli więc planujesz pomnożyć swoje oszczędności i zainwestować w mieszkania pod wynajem, zwracaj uwagę na infrastrukturę osiedla, gdzie nieruchomość się mieści. W trakcie poszukiwań najemców, z pewnością będzie to duży atut dla Twojego mieszkania.

0 0 votes
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax