Nasi partnerzy

Firma Statyk z Katowic jest jedną z najbardziej doświadczonych firm inżynieryjnych. Tworzy ją zgrany i doświadczony zespół projektantów i architektów, odpowiedzialnych za optymalną konstrukcję budynków wielorodzinnych.
O wysokich kwalifikacjach członków zespołu świadczą zrealizowane do tej pory projekty, wśród których jest budowa wież KTW I i KTW II przy Roździeńskiego 1 w Katowicach, Zespół Budynków Biurowych Silesia Business Point na Katowickim Dębie, Osiedle Dębowe Tarasy w Katowicach, czy też nowa siedziba Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Mając na uwadze możliwość występowania oddziaływań górniczych, firma Statyk osobiście nadzoruje badania poprzedzające prace projektowe. Powstałe na sprawdzonym terenie budynki są wytrzymałe i posiadają konstrukcje spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dzięki temu mogą być bez problemu użytkowane przez wiele lat.

Wielokrotnie nagradzana pracownia architektoniczna, założona w 2002 roku przez śląskich architektów Dagmarę i Jarosława Ostrowskich. W skład całego zespołu wchodzą zarówno inżynierowie, jak i architekci z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

Przystępując do projektowania, swoimi działaniami obejmują architekturę, konstrukcję, instalacje sanitarne, elektroenergetyczne oraz drogowe wraz z ich koordynacjami.
Cechuje ich wysoka jakość produktu oraz gwarancja solidności i terminowości. W trakcie każdej współpracy cenią sobie otwartość i dialog z klientem.

W swojej codzienne pracy wykonują projekty budowlane oraz wykonawcze i podwykonawcze zarówno dla istniejących obiektów, jak nowoprojektowanych.