Inwestycje Południe Uroczysko Matylda

Uroczysko Matylda

  • 8 domów jednorodzinnych

  • 3 apartamentowce

  • 65 mieszkań

  • Apartamenty z antresolą

  • Mieszkania z przydomowymi ogródkami

„Uroczysko Matylda” to osiedle – projekt unikalny pod wieloma względami. To dla nas nie tylko miejsce, w którym powstają domy rodzinne i apartamentowce, ale to przede wszystkim nasze rodzinne miasto.
Każde słowo w nazwie ma swoje unikalne znacznie. Uroczysko to tereny zielone, które otaczają naszą inwestycję. To również nazwa ulicy oraz graniczącego z naszą inwestycją, planowanego użytku ekologicznego.
W słowie “Matylda” sporo jest historii. To bowiem nazwa kopalni, która do 1972 roku działała w tej okolicy, choć teren działki nie był objęty bezpośrednio działalnością górniczą KWK Matylda.

To miejsce bezpieczne, przyjazne. Od pierwszej chwili nazywane domem, z którym mieszkańcy mogą się identyfikować. Takie jest właśnie osiedle „Uroczysko Matylda”. Inwestycja jest obecnie w kluczowym etapie budowy. Docelowo w jej skład wejdzie 8 domów jednorodzinnych oraz 3 luksusowe apartamentowce.

Prace budowlane rozpoczęliśmy 16.09.2019 dokładnie o godzinie 10:00, kiedy to skromnie i bez fajerwerków, wbiliśmy przysłowiową pierwszą łopatę. Przewidywany czas ich zakończenia to rok 2023.

Nowoczesne mieszkania

Zarówno domy jednorodzinne, jak i apartamentowce zaprojektowano z poszanowaniem istniejącej zabudowy. Dzięki połączeniu stonowanej kolorystyki bieli i antracytu z elementami drewnianymi, budynki przyciągają uwagę i wyróżniają się nowoczesnym charakterem.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom funkcjonalnym w budynkach “A” i “B” dostępne są 22 mieszkania, a w budynku “C” 21 mieszkań. Są nie tylko przestronne, ale też jasne dzięki dużym oknom w okleinie dwustronnej, z elektrycznymi roletami i zintegrowanymi moskitierami. O czyste powietrze w budynku dba wentylacja mechaniczna, zaś miejskie ogrzewanie podłogowe z mieszkaniowymi węzłami cieplnymi pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury w każdym z pomieszczeń.

Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowaliśmy największe mieszkania powiększone o otwarty i funkcjonalny taras.

Dostęp do infrastruktury

Tereny zielone to nie wszystko, bowiem mieszkańcy “Uroczyska Matylda” mają dostęp zarówno do bazy kilku sklepów i restauracji, jak i miejsc rekreacji i sportu. W pobliżu znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji Skałka ze stawem “Skałka”, kąpieliskiem, centrum squash, siłownią i boiskiem Orlik.
Zaraz obok znajdują się też modernistyczne ogrody Jordanowskie, z przedszkolem miejskim, stawem Zacisze oraz Młodzieżowym Domem Kultury.

Blisko są przystanki tramwajowe i autobusowe, a wszyscy zmotoryzowaniu dzięki DTŚ dotrą do Katowic w 5 minut, a do Gliwic w ciągu zaledwie 10 minut.

Oglądaj nas w mediach społecznościowych

Jedną z naszych kluczowych wartości jest transparentność działań. Jako deweloper staramy się możliwie na bieżąco pokazywać postępy tego, co dzieje się z inwestycją szczególnie podczas jej trwania. Tak jest również w przypadku budowy osiedla Uroczysko Matylda. Poza przekrojową galeria dostępną w tej witrynie, możesz na bieżąco śledzić kollejne kroki budowy. Zaglądaj na nasz Fanpage na Facebooku. Tam regularnie co niedziela prezentujemy kolejne odcinki w ramach cyklu #DziejeSięMatylda.

Uroczysko Matylda – Galeria

Idealna lokalizacja dla ceniących czas i łatwość dojazdu. W sercu Śląska, blisko głównych węzłów komunikacyjnych. 10 min do Katowic, 15 do Gliwic. Dla Młodych i Seniorów.

Bliskość terenów zielonych i obiektów rekreacyjnych pozwala na balans pomiędzy życiem w mieście, a odpoczynkiem.