Kobieta przygotowuje posiłek. Kuchnia z wyspą w mieszkaniu — też możesz taką mieć

Kuchnia z wyspą to domena domów, gdzie powierzchnia mieszkalna jest wystarczająca dla tego typu aranżacji. Co innego w bloku, gdzie metraż jest mocno ograniczony i wydaje się uniemożliwiać realizację tego typu pomysłów. Czy aby na pewno kuchnia z wyspą w mieszkaniu to marzenie, które nie ma szans na spełnienie? Może jest sposób na to, by zaspokoić potrzeby kulinarnych wirtuozów i miłośników spotkań towarzyskich w rodzinnym oraz przyjacielskim gronie?

Kuchnia z wyspą w mieszkaniu — czy to na pewno wykonalne

Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale też centrum spotkań rodzinnych. To właśnie tu w domach ogrzewanych piecami, gromadzili się wszyscy po zakończeniu prac polowych. Tu również było najcieplej od kuchni w formie płyty, pod którą paliło się drewnem.
Kuchnie w bloku wyglądają inaczej, co nie znaczy, że nie mogą przyciągać mieszkańców swoim niepowtarzalnym klimatem i otwartością.
W mieszkaniu głównym problemem jest zwykle metraż, co nie znaczy, że jest on nie do przejścia. Nawet na mniejszej powierzchni można spełnić swoje marzenie o kuchennej wyspie. Może nie będzie zbyt duża, ale będzie.

Jeśli kuchnia z wyspą w mieszkaniu, które zamierzasz kupić to również Twoje marzenie, rozważ zakup nieruchomości na rynku pierwotnym. Mieszkanie od developera da Ci większe możliwości aranżacyjne jeszcze na etapie planowania. Nie wszystkie Twoje pomysły będą możliwe do zrealizowania, ale te dotyczące kuchni jak najbardziej mogą okazać się wykonalne.

Kuchnia otwarta na salon

To jedno z optymalnych rozwiązań, które umożliwia stworzenie spójnej, otwartej przestrzeni, w której można zarówno smacznie zjeść, jak i odpocząć w gronie najbliższych. Jeśli lubisz przygotowywać posiłki wspólnie z innymi członkami rodziny, kuchnia z wyspą to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Wspaniale sprawdza się zarówno wtedy, gdy chcesz upiec z dziećmi aromatyczne pierniczki, jak i przygotować bardziej skomplikowane danie, które wymaga większej powierzchni roboczej.

Szczęśliwa rodzina dekoruje ciastka przy kuchennej wyspie

Gdy masz kuchnię otwartą na salon, w trakcie gotowania nie tracisz kontaktu z gośćmi, których zapraszasz na przyjęcie. Możecie prowadzić ożywione rozmowy, a nawet wspólnie dopieszczać przekąski, które mają trafić na stół. Nie przegapisz też ulubionego serialu, czy meczu. Dzięki temu, że kuchnia otwarta jest na salon, masz doskonały widok na telewizor i słyszysz wszystko, co dzieje się w strefie wypoczynkowej.

A może lubisz spożywać śniadania z bliskimi i wszyscy uwielbiacie siedzieć na wysokich krzesłach jak przy barze? Kuchenna wyspa idealnie się do tego nadaje.

Kuchenna wyspa zamiast stołu

Połączeniu dwóch funkcji w jednym elemencie wyposażenia to spora oszczędność miejsca. Niezależnie, czy wyspa jest częścią pokoju z aneksem kuchennym, czy znajduje się w zamkniętej kuchennej przestrzeni, możesz ją wykorzystać jako stół. To jednak coś więcej, ponieważ w jej wnętrzu może znajdować się wiele miejsca do przechowywania. Jeśli miejsce na to pozwala, możesz zamówić wyspę ze zlewozmywakiem. Dzięki temu będziesz mógł międzyczasie przygotować kolorową sałatkę warzywną. Unikniesz tym samym zmoczenia podłogi, do czego mogłoby dojść w trakcie przenoszenia warzyw z innej części kuchni.
Po posiłku zaś, jeśli nie masz zmywarki, jedzący mogą złożyć naczynia prosto do zlewu i przygotować je do umycia.
W trakcie wybierania wyspy, która ma pełnić funkcję stołu, zadbaj, by blat był odpowiednio wysunięty. Stworzy to odpowiednią przestrzeń na nogi dla osób, które będą przy nim siedziały. Wygodne też powinny być krzesła przy kuchennej wyspie.

Kuchnia z wyspą w mieszkaniu — o czym warto pamiętać

Jeśli planujesz postawienie kuchennej wyspy w przestrzeni otwartej na salon, musisz się liczyć z tym, że zapachy posiłków mogą wypełniać całe pomieszczenie. W takiej sytuacji niezbędna jest dobra wentylacja, która uchroni elementy z materiału przed przesiąknięciem bardziej intensywnymi zapachami. Pomyśl więc o dobrej jakości okapie nad palnikami czy płytą indukcyjną. Jeśli elementy te są częścią kuchennej wyspy, co również jest możliwe, to właśnie tu powinien znaleźć się okap z dobrej jakości filtrem.

Wyspa w formie wydłużonego blatu. Kobieta przygotowuje posiłek. Kuchnia z wyspą w mieszkaniu — też możesz taką mieć

Jeśli nie masz wystarczająco dużej kuchni, ale nie chcesz rezygnować z wyspy, możesz przedłużyć jeden z blatów roboczych. Dzięki temu zyskasz nieco miejsca do przygotowania posiłków i jednocześnie zaaranżujesz miejsce, przy którym domownicy będą mogli spożywać posiłki.

Kuchnia z wyspą w mieszkaniu to pomysł, który w większości przypadków jak najbardziej możliwy jest do zrealizowania. Poza tym podwyższa standard nieruchomości w sytuacji, gdy chciałbyś ją wynająć lub sprzedać. Kuchenna wyspa w bloku mieszkalnym to wciąż rzadkość, co z pewnością zostanie docenione przez potencjalnych najemców lub kupców. Pomyśl o tym szczególnie wtedy, gdy chcesz zainwestować w mieszkanie pod wynajem.

0 0 votes
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax